100ries - Sto průmyslových

legend

a jejich příběhy

Po celou dobu veletrhů Go a Regiontour si můžete připomenout také ikony česko-slovenského průmyslu. Na infostánku v pavilonu P bude k zakoupení kniha 100RIES – příběhy průmyslových legend, která vznikla na základě stejnojmenné výstavy uspořádané u příležitosti 60. ročníku Mezinárodního strojírenského veletrhu.

 

Čtenář v ní najde poutavou formou popsány okolnosti vzniku československých průmyslových ikon, jejich tvůrců, vědců, objevitelů a slavných značek. 16 příběhů je reprezentováno formou rozšířené reality, která vychází z výstavy Czech Innovation Expo Českých center, která byla také součástí expozice během MSV.

 

A co se v ní dozvíte? Příběhy legend jako ŽĎAS či Šmeral, Tatra, Zetor, Adast, Zbrojovka Brno. Na výstaviště díky výstavě dojel legendární Stříbrný šíp, Laminátka, „tatrácké“ tramvaje, nesmrtelný lakatoš či „úencéčko“. Uvnitř pavilonu A byl v obležení Škoda Favorit, bicykl Favorit, moped Babetta, lehký kulomet vz. 26, světové unikáty v podobě historických aut či kopií Z-Omega, Aero 50 Dynamik nebo Aero 750 Sport Coupé. Nad hlavami se vznášel kluzák L-13 Blaník a zejména strojaři obdivovali letité (a pro průmysl zásadní) obráběcí a tvářecí stroje. Naprosto ojedinělý byl projekt znovuzrození sochy Tomáše Garrigue Masaryka, které stála v Rotundě pavilonu při otevírání brněnského výstaviště v roce 1928. Nová skulptura spatřila světlo světa díky nejmodernějším 3D technologiím kuřimské společnosti MCAE.

 

 

Příběhy jsou doplněné atraktivním fotografickým materiálem z archivů BVV a výstavy samotné, mnoho unikátních fotografií poskytly české a slovenské společnosti. Čtenářsky vděčnou populárně naučnou formu publikace doplňuje její skvělá grafika.

 

Kdo se na výstavu nedostal nebo by si ji chtěl naopak připomenout, je k dispozici její virtuální prohlídka. Publikace se tak stává výborným průvodcem. A také výborným dárkem pro ty, kterým učaroval svět techniky. Na infostánku je kniha k zakoupení za 399 korun.

 

 

< Zpět

KONTAKT

+420 602 456 768

info@quatroprint.cz

Heršpická 6

63900 BRNO, CZ

© Quatro Print, a. s.